Wireless şifresini unutanlar için wireless şifresi bulma

Uzun bir aradan sonra tekrar blog yazmaya fırsat bulmak, güzel birşey… Genellikle hepimiz bir kere ağ bağlantısını yaparız ve sistem sonraki girişlerde otomatik şekilde bağlanır. Fakat bu şifrelerin güvenlik sebebiyle karışık koyulması unutmayı kolaylaştırmaktadır veya aylarca hiç kullanmadığımız için şifreyi unutabiliyoruz. Farklı bir bilgisayar bağlarken çoğu zaman bi’ 10 dakika “şifre neydi” diye düşünme evresi olur. Bu yazı ile sizi bu durumdan kurtaracağım. Wireless şifresini unutanlar için aktif olarak bağlı bulunan bilgisayardan wireless şifresini nasıl öğrenebiliriz bunu anlatacağım.

Open Network and Sharing Center yani ağ ve paylaşım merkezini açıyoruz.

Open Network and Sharing Center yani ağ ve paylaşım merkezini açıyoruz.

Manage Wireless Network, Wireless ağlarını yönet 'e tıklıyoruz ve daha önceden bağlandığımız kayıtlı wireless ağlarının listesi karşımıza geliyor.

Manage Wireless Network, Wireless ağlarını yönet ‘e tıklıyoruz ve daha önceden bağlandığımız kayıtlı wireless ağlarının listesi karşımıza geliyor.

 

Bende sadece "Lokum" isimli ağ mevcut, Lokum ağının üzerine sağ tıklayıp Properties, Özellikler diyoruz. Açılan pencereden Security, Güvenlik sekmesine geliyoruz. Burada şifremiz Network Security Key, Ağ Güvenlik Anahtarı alanında bulunmaktadır. İlk açtığınızda burası parola halinde gelecektir. Aşağıdaki Show Characters 'i tıkladığınızda şifre size açık bir şekilde gelecektir.

Bende sadece “Lokum” isimli ağ mevcut, Lokum ağının üzerine sağ tıklayıp Properties, Özellikler diyoruz.
Açılan pencereden Security, Güvenlik sekmesine geliyoruz. Burada şifremiz Network Security Key, Ağ Güvenlik Anahtarı alanında bulunmaktadır. İlk açtığınızda burası parola halinde gelecektir. Aşağıdaki Show Characters ‘i tıkladığınızda şifre size açık bir şekilde gelecektir.

 - Bende sadece “Lokum” isimli ağ mevcut, Lokum ağının üzerine sağ tıklayıp Properties, Özellikler diyoruz.

- Açılan pencereden Security, Güvenlik sekmesine geliyoruz. Burada şifremiz Network Security Key, Ağ Güvenlik Anahtarı alanında bulunmaktadır.

- İlk açtığınızda burası parola halinde gelecektir. Aşağıdaki Show Characters ‘i tıkladığınızda şifre size açık bir şekilde gelecektir.

Bir başka yazıda görüşmek dileğiyle..

Ferdi Battal

Yorum yap

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*